Živá krajina 2024

Dovolujeme si Vás pozvat na další ročník nejvýznamnější události o regenerativním zemědělství v České republice. Konference Živá krajina, jejímž je Výzkumný ústav zemědělské techniky, v. v. i. opět odborným partnerem, se zaměřila na téma hledání cesty v boji se suchem.

Odborná debata nad možností ovlivnit přirozenou tvorbu dešťových srážek a potřebou většího sdílení regenerativní zemědělské praxe získala záštitu prezidenta České republiky Petra Pavla, Ministerstva životního prostředí a ministra zemědělství Marka Výborného.

Akce se uskuteční 30. ledna 2024 v aule ČZU v Praze a online a pořádá ji startup Carboneg za podpory evropského programu EIT Food the Regenerative Agriculture Revolution a dalších partnerů.

Konference Živá krajina už potřetí bude hostit řadu inspirativních řečníků a láká nejen zemědělce na celodenní program. Událost zahájí vedoucí oddělení klimatické změny Českého hydrometeorologického ústavu Radim Tolasz. Na to, zda je vůbec možné ovlivnit přirozenou tvorbu dešťových srážek se na konferenci zaměří americká expertka Elizabeth Heilman. Představí, jak pomáhají regenerativní postupy v boji se suchem a eliminují škody způsobené například náhlým přívalovým deštěm. Dalším hostem konference je mezinárodně uznávaný agroekolog, konzultant a autor několika knih o regenerativním zemědělství Dale Strickler. U příležitosti jeho návštěvy v Praze představí svoji knihu Manuál regenerativního zemědělství (v originálu The Complete Guide To Restoring Your Soil), která vychází v lednu ve vydavatelství Walden Press.